fbpx

PAR MANI

Devītajā klasē man neļāva spēlēt ģitāru, jo kurš gan varēja domāt, ka mūzika tiešām varētu būt profesija. Labajos koros netiku uzņemta, un mūzikas skolas man gāja secen. Bet gribas un enerģijas vienmēr bijis daudz. Un arī laba deva spītības.

Es nezinu, vai spītība ir labākā motivētāja, bet varbūt nav svarīgi, vai uzsākam ceļu uz mērķiem politkorektu iemeslu vadīti. Es gribēju būt stilīga, gribēju nonākt televīzijā un pierādīt tiem dažiem, ka viņiem nav taisnība. Ar laiku mūzika mani pārsteidza. Sākotnējie motivētāji absolūti zaudēja savu nozīmi, toties palīdzēja man iegūt sirdsdraugus un nodefinēt, kas es esmu un ko es vēlos pateikt. Es esmu augusi kopā ar mūziku un tai līdzi nākošajiem izaicinājumiem. 

Grupā “Astro’n’out” esmu kopš 2003. gada un tikpat ilgi rakstu dziesmu vārdus. Bet pirmo reizi rakstīšana ir nonākusi līdz apjomīgam gabaldarbam, tikai tagad – ar šo grāmatu. Šā stāsta iznākšana ir nejaušu sakritību rezultāts un pārsteidz mani pašu, iespējams, vairāk nekā apkārtējos, bet, to rakstot sapratu, ka pat nenojautu, cik ļoti man tā pašai bija vajadzīga. Esmu noslēgusi izlīgumu ar vairākiem dzīves posmiem, daudz ko jaunu šajā procesā sev atzinusi un noformulējusi. Un lielā mērā atbrīvojusi vietu kādai jaunai nodaļai savā dzīvē.  

Paralēli rakstīšanai, kam pēdējos divos gados bija lielāka nozīme manā dzīvē nekā jebkad agrāk, mana ikdiena joprojām pieder arī vakara apgaitām ar bērniem un velosipēdiem, tiramisu ēšanai vannā, vīra pankūkām brīvdienu rītos, festivālu naktīm ar “Astro’n’out”. 

Ar grupu esam saņēmuši trīs “Zelta mikrofonus”, visi albumi bijuši nominēti “Gada albuma” titulam, notiek aktīva koncertdarbība un piesaistīta liela auditorija sociālajos tīklos. 

Esmu studējusi LU Komunikācijas nodaļā, cerot būt gana tuvu mūzikai, lai par to varētu rakstīt, – savā veidā šī grāmata ir pirmais reālais mēģinājums. 

veikals